Modne kolory do sypialni – co Ci podpowiada intuicja?

Sypialnia jest miejscem, które musi idealnie oddawać nasz charakter. Poza tym ma tu panować atmosfera sprzyjająca relaksowi. Jakie modne kolory do sypialni sprawią, że ukojenie po całym dniu zmagań z obowiązkami, przyjdzie szybko, a sny będą piękne, zaś noc da ciału wytchnienie? Sprawdzamy, jakie połączenia idą w parze z „sennymi” wnętrzami.

Modne kolory do sypialni – uniwersalne, ale nie banalne

Zacznijmy od uniwersalnych propozycji. W końcu sypialnia ma być miejscem maksymalnie komfortowym. Tu chcemy się wyspać, odpocząć i nabrać energii na kolejny dzień. Ekstrawaganckie aranżacje niekoniecznie muszą nam odpowiadać. Jeśli wolimy klasykę, wspomniany uniwersalizm oraz powszechnie stosowane barwy, spełnią nasze oczekiwania. Nie oznacza to jednak, że sypialnia straci na swoim indywidualnym wyrazie. Na co postawić i jak komponować ostateczne aranżacje?

Modne kolory do sypialni to wciąż chętnie wybierany błękit, ale pastelowy. Można go połączyć z bielą, a także odcieniami kremowymi. Błękit wycisza, relaksuje i pozwala spokojnie zasnąć. Tuż obok niego pojawia się róż – ponownie pastelowy, raczej pudrowy. Można go wybrać do sypialni urządzanych w stylu romantycznym. Sprawdzi się zatem pośród prowansalskich kompozycji. A gdy nie możemy zdecydować się, czy błękit, czy róż, spróbujmy zestawić je tuż obok siebie. To połączenie, które nada się do pokojów dziecięcych, ale i przytulnych sypialni dla rodziców.

Z mody nie wychodzą beże i szarości, które są subtelne, pozwalają zachować harmonię i poczucie wyważonej kompozycji wnętrza. Takie modne kolory do sypialni można zestawić z klasycznymi meblami bądź niewielkimi, ale nieco bardziej fantazyjnymi dekoracjami.

Do odważnych świat należy!

Pastele to nie dla nas? Okey, zatrzymajmy swój wzrok na kolorach wyrazistych, mocnych, głębokich i stosunkowo nietypowych, jeśli chodzi o pomieszczenie, które ma nas koić do snu. Modne kolory do sypialni to między innymi nowoczesna mięta, która spełni oczekiwania przeciętnych odbiorców, ale mających ochotę na coś ożywczego.

Dla tych, którzy nie boją się połączeń mocnych akcentów, ciekawym rozwiązaniem będzie wykonanie np. jednej ściany lub samego sufitu, w bardzo kontrastującym kolorze. Czerń, bordowy, szafirowy, zielony, czerwony, antracytowy, a nawet pomarańczowy. Wszystko zależy od stylistyki sypialni, na jaką chcemy postawić. Nowoczesne, luksusowe i wyrafinowane sypialnie, szybko polubią się z wyraźnie zaznaczonymi barwami, ale nie pośród wszystkich powierzchni.

Znajdźmy swój ulubiony kolor, „przymierzmy” go do swojej sypialni – zarówno do ścian, jak i sufitów. Przemyślmy również koncepcję zastosowanych mebli sypialnianych, pościeli i dodatków. Modne kolory do sypialni muszą komponować się z elementami wyposażenia, ale i detalami, które odpowiadają za wizualny efekt końcowy. Paleta kolorystyczna jest na tyle szeroką, by zadowolić każdego!

Ocena

Post Author: Arleta Wisniowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge