Grzejnik łazienkowy drabinkowy – dlaczego warto go wybrać?

Utrzymanie temperatury na właściwym poziomie, najważniejsze jest w łazience. Do wyboru mamy różne rozwiązania. Jak sprawdza się grzejnik łazienkowy drabinkowy? To produkt, który posiada wiele zalet. Jest funkcjonalny i bardzo estetyczny. Co warto o nim wiedzieć, będąc na etapie wybierania urządzenia grzewczego do łazienki?

Grzejnik łazienkowy drabinkowy – suszarka łazienkowa

Pośród grupy grzejników elektrycznych, szczególne miejsce zajmuje grzejnik łazienkowy drabinkowy. Wyróżnia się przede wszystkim tym, że poza utrzymywaniem temperatury, może służyć za podręczną suszarkę do ręczników bądź niewielkich elementów garderoby. To właśnie sprawia, że nazywa się go zamiennie suszarką łazienkową, ale i jest on coraz chętniej wybierany.

Skupmy się na chwilę na tym, w jaki sposób uzyskiwane jest dzięki niemu ciepło. W grę wchodzi obieg powietrza, który może być naturalny lub wymuszony. Ciepło w dużej mierze przekazywane jest dzięki zjawisku konwekcji. Wewnątrz obudowy grzejników tego typu, mogą znajdować się elementy grzejne i czujniki temperatury. Na zewnątrz umieszczone jest pokrętło regulacyjne lub – w droższych modelach – moduł oszczędnościowy bądź elektroniczny programator.

Temperatura zewnętrznej obudowy, którą posiada grzejnik łazienkowy drabinkowy, jest dość niska. To zaś sprawia, że nie ma ryzyka oparzenia się podczas przypadkowego dotknięcia grzejnika. Z tego względu modele te, chętnie są wybierane do dużych, ale i małych łazienek. Nie ma problemu z doborem ich rozmiarów, które decydują o efektywności ogrzewania pomieszczenia, ale i o dodatkowej funkcji suszarki.

Zalety, które warto rozważyć

Grzejnik łazienkowy drabinkowy to najczęściej typ pionowy. Przede wszystkim wykorzystywany jest jako ogrzewanie uzupełniające, ze względu na niewielką moc. Nadaje się jednak do bardzo małych łazienek, w których klasyczne rozwiązania nie wchodzą w grę. Nie oznacza to, że w dużych pomieszczeniach łazienkowych nie można pokusić się o takie ogrzewanie. Montaż dwóch tego typu grzejników lub jednego, ale pod parapetem okiennym zostawiając miejsce na tradycyjny grzejnik, pozwala uzyskać ciepłe i funkcjonalne wnętrza.

Dużym atutem jest estetyczny wygląd grzejników pionowych. Dostępność nie tylko w różnych rozmiarach, ale i kształtach oraz kolorach, daje szansę na dopasowanie do dowolnego wystroju łazienki. Jeśli przy tym domownicy nie chcą marnować miejsca na rozkładaną suszarkę, która zajmuje sporo powierzchni, ale elementy bielizny czy wilgotne ręczniki wolą suszyć w łazience, mogą korzystać z konstrukcji drabinkowej. Jest komfortowo, estetycznie, ale i dekoracyjnie.

Czy oszczędnie?

Wybierając ogrzewanie do łazienki, liczymy również na ekonomiczność. Korzystanie z prądu nie wydaje się być oszczędnym rozwiązaniem, ale czy na pewno? Jeśli porównamy, w jaki sposób prezentuje się wykorzystywanie tradycyjnych źródeł energii grzewczej, nowoczesny grzejnik łazienkowy drabinkowy wypada całkiem dobrze. Mamy możliwość korzystania ze zmiennej taryfy, ale to wciąż nie wszystko!

Grzejniki elektryczne wyposażone w termostat i dodatkowe funkcjonalności, pozwalają ekonomicznie i efektywnie korzystać z energii. Bardzo szybko się nagrzewają, dlatego wystarczy włączyć je na krótko przed kąpielą. Jeśli posiadają programatory, temperaturę ustawia się nawet na cały tydzień z góry. Grzejniki mogą pracować w taki sposób, by dostosowywać poziom ciepła do aktualnych potrzeb. Gdy nie korzystamy z łazienki, nie musimy w niej utrzymywać tak wysokiej temperatury, jak podczas kąpieli czy brania prysznica. Zużywa się mniej prądu, chociaż komfort pozostaje utrzymany.

Należy jedynie albo aż pamiętać, by dobrać właściwie rozmiar i moc grzejnika. Wziąć pod uwagę, czy będą na nim suszone ręczniki lub drobne elementy garderoby. Właściwy montaż, odpowiednio dobrany grzejnik łazienkowy drabinkowy, jak i uwzględnione parametry, oznaczają utrzymanie temperatury na pożądanym poziomie, a także rachunki za energię elektryczną, które nie zaskoczą negatywnie.

Ocena

Post Author: Arleta Wisniowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge