Folia do pakowania – czym powinna się charakteryzować?

Folia do pakowania powinna zagościć w każdym domu. Wielokrotnie zdarza nam się pakować paczki do wysyłki. Przygotowujemy pakunek dla bliskich albo dla klienta, jeśli udało się coś sprzedać na portalu aukcyjnym. Innym razem jesteśmy na etapie przeprowadzki albo remontu. Folia do pakowania okazuje się być bardzo przydatna. Czym powinna się jednak charakteryzować?

Folia do pakowania – bezpieczny pakunek

Niezależnie od tego, co ma zostać przewiezione, wysłane czy przechowane, musi zostać opakowane w taki sposób, by zawartość nie uległa zniszczeniu. Chętnie sięgamy po różnego rodzaju folie. Jeśli są trwałe i elastyczne, pakowanie staje się łatwiejsze, a przesyłka trafia do odbiorcy nienaruszona. Kartonowe pudełka trafiające na strych lub do garażu nie są narażone na zabrudzenia i działanie czynników zewnętrznych.

Aby faktycznie udało się szczelnie i odpowiednio zabezpieczyć dany element, potrzebna jest folia do pakowania wysokiej jakości. Najlepiej wybierać ją u producentów lub w hurtowniach posiadających w swoim asortymencie tego typu produkty. Z pewnością cena będzie odzwierciedleniem jakości. Zdecydowanie warto dołożyć kilka groszy do droższego zakupu, ale zyskać na pewności, że folia spełni nasze oczekiwania.

Folie stretch i bąbelkowa

Do wyboru mamy folie stretch i bąbelkową. Obydwie spełniają podobne funkcje, ale różnią się budową i właściwościami. Ze wspólnych cech warto wymienić lekkość, co wpływa na ekonomię użytkowania. Lekka, stretchowa lub bąbelkowa folia do pakowania to gwarancja przesyłki, której koszty nie wzrosną. Efektywnego opakowywania konkretnych artykułów czy kartonowych pudeł.

Folia stretch jest bardzo rozciągliwa. Choć wydaje się być cienka i nietrwała, to jednak jest odporna nawet na przedziurawienia. Szczelnie owinięte nią pakunki są niczym sklejone ze sobą i nie przemieszczają się w trakcie transportu. Tego typu folia do pakowania chroni również przed działaniem warunków atmosferycznych. Nie przepuszcza wilgoci, ale i nie traci swoich właściwości pomimo zmiennych temperatur. Dzięki temu zawartość, nawet ta wrażliwa i delikatna, nie zostaje uszkodzona.

Pęcherzykową folię chętnie wybieramy, bo jest tania, lekka i doskonale amortyzuje wstrząsy. Może stanowić wypełniacz do paczki. Zastosowana wewnątrz większych opakowań kartonowych, nie pozwala zawartości na obijanie się o siebie. Stabilizuje i również chroni przed wilgocią czy zanieczyszczeniami z otoczenia.

Do pakowania i w domu

Obydwa typy folii dobrze jest mieć pod ręką. Można zakupić całe arkusze lub rolkę folii o odpowiedniej szerokości i gramaturze, schować w szafie lub pawlaczu. Gdy przyjdzie czas na przygotowanie paczki do wysyłki, zabezpieczenie kartonów w trakcie przeprowadzki lub remontu, akcesoria te szybko znajdą swoje zastosowanie.

Elastyczna, wydajna, łatwa w zastosowaniu i gwarantująca ekonomię użytkowania. Folia do pakowania dowolnego rodzaju to szerokie możliwości, które docenia coraz więcej branż.

Ocena

Post Author: Arleta Wisniowska

1 thought on “Folia do pakowania – czym powinna się charakteryzować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge