Dotykowe włączniki światła – elegancja i nowoczesność

Niektóre wnętrza doskonale prezentują się z klasycznym wykończeniem, inne wymagają innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań. Tych ostatnich możemy szukać pośród różnych elementów wyposażenia, w tym także osprzętu elektrycznego. Doskonały przykład takiego osprzętu stanowią dotykowe włączniki światła.

Jak wyglądają takie włączniki, możemy zobaczyć na stronie Gajwer. Już na pierwszy rzut oka uwagę zwraca ich elegancki wygląd, który przywodzi na myśl nowoczesne, a niekiedy luksusowe i futurystyczne wnętrza. Jednak dotykowe włączniki równie dobrze sprawdzą się też w innych aranżacjach. Poprawią funkcjonalność klasycznie wykończonych pomieszczeń i wprowadzą do nich powiew nowoczesności. Czego możemy się po nich spodziewać i dlaczego stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych włączników?

Nowoczesny design

Tym, co odróżnia dotykowe włączniki Livolo od klasycznych przełączników, jest przede wszystkich ich design. Gładki, płasko przylegający do ściany panel sterowania prezentuje się bardzo efektownie. Z pewnością duża w tym zasługa zastosowanego do jego produkcji materiału. Hartowane szkło gwarantuje zarówno trwałość osprzętu, jak i jego elegancki wygląd.

Pośrodku płaskiego panelu znajduje się małe, podświetlane kółko. To za jego pomocą będziemy sterować oświetleniem. Wystarczy delikatne dotknięcie opuszkiem palca, by światło się włączyło lub wyłączyło. Warto zapamiętać, że włączony panel będzie podświetlony na kolor niebieski, a wyłączony świeci na czerwono. Decydując się na montaż dotykowych włączników, inwestor może utrzymać jednolitą stylistykę osprzętu. Producent Livolo oprócz włączników dotykowych dostarcza również utrzymanych w takim samym stylu paneli przeznaczonych do sterowania żaluzjami oraz roletami.

Funkcjonalność osprzętu

Oprócz efektownego wyglądu liczy się także wygoda użytkowania. Tej włącznikom dotykowym Livolo trudno odmówić. Warto zwrócić uwagę na to, że niektóre z nich mogą być sterowane zdalnie. Wystarczy doposażyć osprzęt w odpowiedni pilot. Dzięki temu użytkownik będzie mógł włączać i wyłączać światło, nie podchodząc do zamontowanego na ścianie włącznika. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w sypialni albo w strefie wypoczynkowej salonu.

Jeśli jednak nie zdecydujemy się na włączniki dotykowe z pilotem, to i tak wstając w nocy z łóżka, bez trudu zlokalizujemy dotykowy panel w ciemności. Wskazówkę, w którą stronę należy się udać, będzie stanowić podświetlane kółko włącznika. Wystarczy kierować się w jego stronę, by uniknąć zabrudzeń ściany wokół niego.

Kolejna kwestia to nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że poruszając się w ciemnym pomieszczeniu, jesteśmy narażeni na stwarzające ryzyko utraty zdrowia upadki i uderzenia. Podświetlany panel pomaga nam dotrzeć do celu i uniknąć ewentualnych zagrożeń.

Możliwość sterowania

Czego jeszcze można oczekiwać po nowoczesnym osprzęcie elektrycznym? Wielu użytkowników ceniących możliwości, jakie dają nowe technologie, odpowie z pewnością – możliwości programowania. Włączniki dotykowe Livolo i w tym przypadku nas nie zawiodą.

Możliwość programowania włączników dotykowych to ogromny atut. Wprowadzone przez użytkowników parametry zostają zapamiętane, nawet jeśli wystąpiły przerwy w dostawie energii elektrycznej. Po wznowieniu dostaw prądu włączniki samoczynnie powracają do wprowadzonych pierwotnie ustawień.

Wygląd włączników a stylistyka wnętrza

Warto zwrócić uwagę na to, że włączniki dotykowe dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu z łatwością dopasujemy je do panującej we wnętrzu aranżacji. Możemy sprawić, że będą stanowiły wyraźny akcent na tle odróżniającej się od nich kolorem ściany albo stopią się z nią, jeśli kolorystyka będzie zbliżona.

Włączniki dotykowe Livolo mają wiele zalet. Dostrzega to coraz więcej inwestorów i zastępuje nimi dominujące dotąd we wnętrzach klasyczne rozwiązania. Nowoczesne wzornictwo, funkcjonalność, trwałość i elegancki design to te spośród ich atutów, które są najczęściej wymieniane przez inwestorów.

Ocena

Post Author: Marysia Zenuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge