Czas wyprzedaży – czas planowania wystroju do ogrodu

Najgorętszy okres wyprzedaży wciąż trwa. Jeszcze można upolować końcówki kolekcji najlepszych marek odzieżowych, choć nie tylko. W zimowej porze warto poszukać wyposażenia do ogrodu. Łatwo bowiem znaleźć meble ogrodowe, ale i akcesoria oraz sprzęty w niższych cenach, a także nowe kolekcje w bardzo atrakcyjnych kwotach. Zaplanujmy letni ogród właśnie teraz!

W sklepach stacjonarnych i online

Wyposażenia i dekoracji do ogrodu można szukać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Gdzie znajdą się lepsze okazje, bardziej atrakcyjne ceny? Nie ma reguły, ale warto zwrócić uwagę na własne potrzeby oraz kilka elementów, które pomogą podjąć najlepszą decyzję. Dzięki temu późniejsze zakupy będą w pełni satysfakcjonujące, a ogród rozkwitnie w porze letniej.

Chętnie przenosimy swoje zakupy do sklepów internetowych, bo nierzadko to znacznie większy asortyment lub ten nietypowy, a do tego atrakcyjne ceny pomimo kosztów wysyłki. Dobrze jest sprawdzić, jakie stawki oferują sklepy stacjonarne, danych produktów, i porównać je z ofertami punktów online. Meble ogrodowe mogą być tańsze, jeśli będą kupowane online. Co ważne, w sklepach internetowych bardzo często można liczyć na dodatkowe promocje, zniżki czy rabaty dla stałych klientów. Nawet z ceną wysyłki okazuje się, że zakupy są wciąż tańsze.

Plusem sklepów internetowych jest również to, że zwykle prowadzą je ci, którzy na branży znają się najlepiej. Uzyskanie fachowej porady i wskazówek, co i w jaki sposób wybierać, to prosta sprawa. A jak to jest z punktami stacjonarnymi?

Jeśli zakupów dokonujemy w sklepach typowo ogrodniczych, z wyposażeniem do ogrodu wszelkiego rodzaju, o cenne porady specjalisty nie trzeba się martwić. Szukanie mebli ogrodowych w dużych marketach, gdzie jest tylko wydzielony dział z produktami do ogrodu, niekoniecznie będzie trafioną decyzją. Plusem natomiast jest to, że można na żywo zobaczyć wybierane produkty, w tym meble. Ocenić ich rozmiary, kształty, kolory. Zadecydować o tym, czy faktycznie są to konstrukcje, które będą spełniać nasze oczekiwania. Znacznie łatwiej również o reklamację czy wymianę towaru.

Dlaczego warto planować aranżację ogrodu w zimie?

W zimie jeszcze nie myślimy o letnim grillu i spotkaniach ze znajomymi, a to błąd! Nie tylko wyprzedaże przekonują do tego, że warto pomyśleć o wystroju małej architektury przyległej do domu. Rolę gra po prostu czas. Im więcej go mamy, tym spokojniej możemy zastanowić się nad tym, jaką aranżację chcemy stworzyć w letnim ogrodzie.

Ten sam czas mamy szansę przeznaczyć na poszukiwanie inspiracji, ale i ofert profesjonalnych architektów zieleni. Porównanie kosztów, możliwości, portfolio. Spotkania z kilkoma architektami, by przekonać się, czy ich pomysły będą pokrywały się z własnymi oczekiwaniami.

Wolne wieczory koniecznie trzeba przeznaczyć na odpoczynek, rozmowy z rodziną, spotkania z dawno niewidzianymi znajomymi. Pośród nich dobrze jednak znaleźć i te, które zostaną przeznaczone na planowanie letniej, ogrodowej aranżacji.

Ocena

Post Author: Arleta Wisniowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge